Chose Your Language
Email Siteyi Ana Sayfanız Yapın Sık Kullanılanlara Ekleyin
Yanmaz
Emarit yanmaz ve tutuşmaz. Ateşle Doğrudan temas etmesi halide dahi havaya zehirli duman salmaz ve yüzeyi bozulmaz.
Çizilmez
Emarit yüzey sertliği oldukça fazla olan bir malzemedir. Çizilmeye karşı dayanımı çok yüksektir.
Darbeler Karşı Dayanıklı
0.70 kalınlığı ile Emarit, Elektrostatik Proselen Emaye kaplaması ile birlikte 1.1 kalınlığa ulaşır. Üzerinde rahatlıkla yürünebilir, hiç bir deformasyon oluşmaz darbelere karşı dayanıklıdır.
Aşınmaya Karşı Dayanıklı
Elektrostatik Proselen Emaye kaplaması sayesinde metalden çok fazla aşınma ve eskimeye karşı direnç gösterir. Bu nedenle de vida kutuları, kömür hazneleri, silo boşaltım kanalları, banyo vitrifiye elemenları, mutfak eşyaları, cephe kaplamaları gibi aşınma ve eskimeye karşı direncin gerekli olduğu pek çok alanda kullanılır.
İklim Koşullarına ve Korozyona Dayanıklı
Elektrostatik Proselen Emaye kaplamaları bir yandan korozyona karşı daha fazla koruma sağlarken diğer yandan da pas ve temas ile oluşan korozyonu da engeller.
Elektrik İletmez
Elektrostatik Proselen Emaye kaplama sayesinde elektrik iletmez.
Isı Farklarına Dayanım
Emarit (-60 / +450) derece arasındaki termal şok ve ısı değişimlerine dayakınlıdır. Soyulma ve kabarma yapmaz.
Temiz Görünüm
Ematir prüzsüz dukusu ve statik yüklenmeya karşı oluşundan toz tutmaz ve yosunlaşma yapmaz. Her yağmur sonrası kendini temizler. Yıllar sonra bile ilk günkü görünümünü korur.
Hafif
Emarit geleneksel çatı malzemelerine göre 1/5 oranında hafiftir. Bu sayede binaya daha az ağrılık vermekle beraber konstrüksiyondan da %30 oranında tasarruf sağlar. kolilerle sevkiyat yapılır.
Bakım Gerektirmez
Emarit çatıya uygulandıktan yıllar sonra bile bakım gerektirmez.
Solmaz
Elektrostatik Porselen Emayeye renk veren pigmentler inorganik bileşenlerden oluşur ve bu bileşenler emaye hammaddesi içinde eriyerek emayeye rengini verirler. Bu nedenle emayenin rengi kalıcıdır. Dış etkenlerden etkilenmez, solmaya karşı dirençlidir. National Bureau Of Standart (NBS standartlarında yapılan eskitme ve güneş ışığına dayanım testine göre Elektrostatik Porselen Emaye rengini 30 yıl üzerinde koruyabilir. Emaye kaplama soyulma ve kabarma yapmaz.

Geri Dönüşümü Doğaya Zararsız
Emarit ekolojik bir üründür, doğaya zararlı hiç bir madde içermez. Emarit metal üzerine elektrostatik emaye kaplamadan oluşur ve geri dönüşümü olan bir malzemedir.
Doğaya hiç bir zarar vermeden eritebilir.

Emarit Ses Yapar mı?
Emarit normal ısı yalıtımı yapılan çatı ve çatı boşluğu olan binalarda geleneksel malzemelerden fazla ses yapmaz.

Emarit ısıyı yansıtır
Emarit güneş ısısını yansıtır. Bu da binaya iletilen ısıyı minimuma indirir.

Pratik Ambalaj